JESTEŚMY PRZEDSTAWICIELEM REWOLUCJI W DZIEDZINIE TERMOIZOLACJI

JGS jest przedstawicielem firmy BAUTER, która powstała z inicjatywy grupy Polskich inżynierów. ESIT zajmuje się dystrybucją nowoczesnych systemów cienkowarstwowej termoizolacji do zastosowań w przemyśle, budownictwie, chłodnictwie, ciepłownictwie, rolnictwie oraz transporcie. Powłoki termoizolacyjne Bauter to prawdziwa rewolucja w ocieplaniu budynków. Nanotechnologia to innowacyjne podejście do termoizolacji, można ją stosować wszędzie, tam gdzie zawodzą tradycyjne metody.


TWORZYMY ROZWIĄZANIA PRZYSZŁOŚCI
SYSTEM BAUTER TO TECHNOLOGIA:

Energooszczędna

Termoizolacyjna

Refleksyjna

Paroprzepuszczalna

Oddychająca

Ekologiczna

Elastyczna

Ochronna

ZASTOSOWANIA BAUTER

MLECZARNIE

PRZEDSIĘBIORSTWA
PRODUKCYJNE

PIECZARKARNIE

PRZEDSIĘBIORSTWA
MIĘSNE

PRZEMYSŁ
CIEPŁOWNICZY

PRZEDSIĘBIORSTWA
DROBIARSKIE

CHŁODNIE

MROŹNIE

MAGAZYNY

SKLEPY
WIELOPOWIERZCHONIOWE

DACHY

Zwykła instalacja
U= 0,20 W/m2K

Tradycyjne ocieplenie domów z wykorzystaniem płyt styropianowych, wełny mineralnej czy nawet natrysku z pianki poliuretanowej mają wiele wad.

Przede wszystkim nie gwarantuje takiej ochrony jak ekologiczne powłoki termoizolacyjne, spowalniając ujście energii zamiast jego odbijania. Dodatkowo, tradycyjnego ocieplenia nie można zastosować wszędzie, są budynki, jak np. zabytki, które nie mogą być izolowane tymi metodami.

W odróżnieniu od izolacji cienkowarstwowej ocieplenie za pomocą styropianu, wełny czy pianki zdecydowanie zmniejsza przestrzeń, nie wszędzie też łatwo się taką ochronę kładzie. Skuteczna izolacja tymczasem wcale nie musi być gruba, żeby być skuteczna. Ocieplenie domów za pomocą nowoczesnych powłok termoizolacyjnych pozwoli zaoszczędzić do 40% na ogrzewaniu, a rachunki za prąd zmniejszyć nawet o 70%

System Bauter
U= 0,06 W/m2K

Rewolucyjne produkty do izolacji cienkowarstwowej, które oferujemy opierają się na działaniu mikrosfer polimerowych. Odpowiednio dobrane żywice, wypełniacze, materiały refleksyjne oraz termoizolacyjne pozwalają na stworzenie swoistych „pułapek”, za pomocą których promienie światła są odbijane i przechwytywane bez straty energii. Dzięki temu ten rewolucyjny system powłok termoizolacyjnych
zapewnia równomierne rozchodzenie się ciepła oraz pełną ochronę przed rozwijaniem się pleśni, bakterii i grzybów.

Produkty do izolacji cienkowarstwowych można zastosować przy ociepleniu budynków i poddaszy, praktycznie każdego typu fasad, elewacji oraz dachów. Dzięki rewolucyjnej technice można je wykorzystać nawet tam, gdzie ocieplenie tradycyjne nie jest możliwe – w kamienicach, budynkach sakralnych czy budowlach zabytkowych. Izolacja cienkowarstwowa zapobiega powstawaniu mikropęknięć. Powłoki termoizolacyjne można z powodzeniem stosować na tynkach akrylowych, cementowo-wapiennych, elewacjach mineralnych czy konstrukcjach metalowych.